Simona Halep - Karolina Pliskova. Organizatorii turneului au anunțat programul

Halep - Pliskova

Meciul Simona Halep - Karolina Pliskova, din sferturile de finală de la Australian Open, se va disputa miercuri, după ora 06:00, au anunțat organizatorii turneului de la Melbourne. Meciul va fi LIVE TEXT pe stirileprotv.ro.

Duelul Halep - Pliskova va fi al treilea pe arena "Rod Laver", după meciurile Angelique Kerber - Madison Keys și Hyeon Chung - Tennys Sandgren.

Halep - Pliskova. Câștigătoarea meciului se va duela în semifinale cu învingătoarea partidei Angelique Kerber - Madison Keys.

Halep, locul 1 WTA, și Pliskova, locul 6 WTA, s-au duelat de șase ori în circuitul WTA, iar Simona Halep s-a impus de cinci ori.

NEWS ALERT Zinedine Zidane revine! S-a înțeles cu noua sa echipă

Simona Halep a sărbătorit cu o înghețată calificarea în sferturi la Australian Open.

Simona Halep, în conferința de presă: Nu a putut să dorm noaptea trecută, aveam dureri peste tot

Simona Halep a declarat, luni, după ce s-a calificat în sferturile de finală ale Australian Open, câ în noapte dinaintea partidei cu Naomi Osaka nu a putut să doarmă, din cauza durerilor avute, după meciul de aproape 4 ore cu Lauren Davis.

Presa internațională despre victoria Simonei:
Presa internațională despre victoria Simonei: "S-a dovedit a fi prea experimentată pentru steaua în ascensiune a Japoniei"

Simona Halep, numărul 1 mondial, şi-a egalat cea mai bună performanţă la Australian Open, calificarea în sferturile de finală, după victoria obţinută, luni, în fața lui Naomi Osaka.

Analiștii militari, despre răspunsul Israelului la atacul cu drone de sâmbătă: „Limitat și strict simbolic”

Limitat și strict simbolic, așa califică experții răspunsul Israelului la atacul iranian de sâmbătă. Acțiunea a vizat o bază militară de lângă Isfahan. în vecinătatea unor instalații nucleare.

Cîrstoiu, întrebat dacă Ciolacu şi Ciucă i-au cerut să se retragă: Nici vorbă. Probabil că va fi o discuţie luni

Candidatul PSD-PNL la Primăria Capitalei, Cătălin Cîrstoiu, a negat informaţiile că liderii coaliţiei, Marcel Ciolacu şi Nicolae Ciucă, i-au cerut să se retragă din cursă, dar a precizat că va avea o discuţie cu aceştia, probabil luni.

Furtuna Renata continuă să facă ravagii în România. În nordul țării a nins viscolit și se circulă în condiții de iarnă

Un nou episod de vreme rea, cu grindină și polei, îi pune în dificultate pe șoferi. Un bărbat și-a pierdut viața într-un accident produs în județul Sibiu.