Simona Halep, in optimile de finala ale turneului WTA de la Indian Wells

Ultimul update: Joi 17 Martie 2016 07:01
Data publicarii: Luni 14 Martie 2016 09:41
simona halep

Simona Halep s-a calificat in optimile de finala ale turneului WTA de la Indian Wells (Statele Unite), dotat cu premii totale de 6.134.605 dolari, invingand-o in doua seturi, 6-2, 6-4, pe rusoaica Ekaterina Makarova.

Halep (24 ani, 5 WTA), cap de serie numarul cinci si detinatoarea trofeului, a avut nevoie de 65 minute de joc pentru a se impune in fata unei adversare aflate pe locul 32 in ierarhia mondiala.

Reprezentanta tarii noastre si-a asigurat un cec in valoare de 67.590 dolari, iar in turul urmator o va avea ca adversara pe cehoaica Barbora Strycova, invingatoare cu 3-6, 6-1, 6-2 in fata japonezei Kurumi Nara.

simona halep Seymour Hersh, jurnalist castigator al premiului Pulitzer

Sursa: Agerpres

Romania - Cehia 2-1 in Fed Cup, dupa victoria Simonei Halep in fata Petrei Kvitova

Simona Halep, invinsa de Karolina Pliskova, in primul meci al intalnirii Romania-Cehia, din Fed Cup

Simona Halep sustine campania Zilele Bandanei in sprijinul celor care lupta impotriva cancerului

Cristina Neagu

Campionatul Mondial de Handbal: România a ratat calificarea în sferturi în ultima secundă a meciului cu Cehia

FCSB - Lazio, în șaisprezecimile Europa League

Simona Halep: Să ajung pe locul 1 e tot ce mi-am dorit, acum trebuie să muncesc și mai mult

Naţionala de handbal feminin a României s-a calificat în optimile de finală ale Campionatului Mondial

ACS Poli 0-3 Steaua | Roș-albaștrii merg în sferturile Cupei României. VEZI GOLURILE VIDEO

Maradona cere ca una dintre fiicele sale să fie arestată. Faptele de care o acuză