Simona Halep, eliminata din turneul WTA de la Miami de elvetianca Timea Bacsinszky, numarul 20 mondial

Ultimul update: Vineri 01 Aprilie 2016 07:00
Data publicarii: Marti 29 Martie 2016 23:19
simona halep

Simona Halep a fost eliminata in sferturile de finala ale turneului WTA de la Miami de elevetianca Timea Bacsinszky, numarul 20 mondial, dupa trei seturi - 6-4, 3-6, 2-6.

Jucatoarea elvetiana de tenis Timea Bacsinszky, numarul 20 mondial, a reusit sa o invinga in optimi, in trei seturi, 2-6, 6-4, 6-2, pe poloneza Agnieszka Radwanska, a treia favorita a competitiei din Florida.

Simona Halep, cap de serie numarul 5, a trecut la randul ei, cu 6-3, 6-4, de britanica Heather Watson, jucatoare care a participat la turneul de la Miami in baza unei invitatii a organizatorilor si care a comis 33 de greseli nefortate in partida cu reprezentanta tarii noastre, invingatoare dupa o ora si 29 minute de joc.

Halep si Bacsinszky s-au intalnit de doua ori pana acum, ultima oara anul trecut, in finala turneului de la Shenzhen (China), romanca impunandu-se in doua seturi simetrice: 6-2, 6-2.

simona halep Seymour Hersh, jurnalist castigator al premiului Pulitzer

Sursa: Pro TV

Simona Halep, in sferturile de finala ale turneului WTA de la Miami, dupa ce a invins-o in doua seturi pe Heather Watson

SIMONA HALEP vs. JULIA GOERGES 6-4; 6-1 in turul 3 la Miami. Revenire extraordinara a Simonei de la 0-3 in primul set

Simona Halep - Serena Williams, 4-6, 3-6. Romanca, eliminata in sferturile de la Indian Wells, pe care il castiga anul trecut

Simona Halep a primit cadou un ceas de 15.000 de dolari. Mesajul inscripționat pe el. FOTO

Jana Novotna, fostă campioană la Wimbledon, a decedat la vârsta de 49 de ani

Locuinţa lui Venus Williams, călcată de hoți. Au fost sustrase bunuri de 400.000 de dolari

Serena Williams s-a căsătorit cu Alexis Ohanian. ”Beauty and the Beast”, tema nunții de 1 milion de dolari

Serena Williams se căsătoreşte azi cu Alexis Ohanian. Cu ce bărbați a avut relații sentimentale înainte

România - Olanda, 0 - 3, în ultima partidă a naționalei din 2017. Apărarea lui Contra nu a avut nicio șansă

Gianluigi Buffon

Italia, eliminată de Suedia în barajul pentru Cupa Mondială din 2018

Aproape 100 de sportivi s-au luat la întrecere cu telescaunul din Parâng

Arbitrul Ovidiu Hațegan, victima unui atac rasist: ”Țigan nenorocit!”. Fotbalistul implicat își apără soția nervoasă

Noul stadion din Craiova, care a costat aproape 60 de milioane de euro, a fost inaugurat

România-Turcia, 2 - 0. Gheorghe Grozav a marcat de două ori pentru echipa națională

Culturista din Rusia care doboară recordurile. Natalia a revenit în sport după 18 luni