Simona Halep s-a calificat în finala turneului de la Praga, după 7-6 (7-2), 6-3 cu Irina Begu

Victorie pentru Simona Halep în turul doi al turneului de la Praga
Facebook.com

Simona Halep, cap de serie numărul 1, s-a calificat, sâmbătă, în finala turneului de la Praga, după ce a trecut, cu scorul de 7-6 (7-2), 6-3, de compatrioata sa Irina Begu.

Setul 2

UPDATE 17:44 - Halep își adjudecă și setul 2, scor 6-3, obținând victoria și calificarea în finala turneului de la Praga.

UPDATE 17:40 - Cele două jucătoare continuă să câștige pe serviciul adversarei, însă Simona stăpânește mai bine jocul, conducând cu 5-3.

UPDATE 17:30 - Simona Halep își continuă jocul bun din finalul setului 1 și conduce cu 3-1.

Primul turneu la care va participa Simona Halep după pandemie. "Voi reveni după 10 ani"
Ce au păţit poliţiştii care l-au lăsat pe Vlad Pascu să conducă drogat

Setul 1

UPDATE 17:09: Simona Halep câștigă primul set, 7-6 (7-2), după un tie-break pe care l-a dominat în totalitate.

UPDATE 17:05 - Cele două jucătoare au reușit câte un break, scorul ajungând 6-6.

UPDATE 17:00 - După un joc bun al adversarei sale, Simona Halep își revine, egalând scorul la 5-5, după un break și un serviciu câștigat.

UPDATE 16:45 - Irina Begu a preluat conducerea, cu 5-3, după ce a reușit să câștige trei game-uri la rând.

UPDATE 16:30 - După un break al lui Begu, Halep reușește și ea unul și trece în avantaj, scor 3-2, după ce mai câștigă un game.

UPDATE 16.10 - Meciul a început, cu Simona Halep la serviciu, numărul unu mondial câștigând primul game al setului.

Meciul Irina Begu şi spaniola Sara Sorribes Tormo a început vineri, dar a fost întrerupt din cauza ploii.

Partida a fost oprită după o oră şi 6 minute, după ce Begu a câştigat primul set cu 6-2 şi era condusă în al doilea cu 1-0.

Partida s-a reluat sâmbătă, când Begu a pierdut setul doi, scor 4-6, însă s-a impus în setul decisiv, scor 6-2, după un meci care a durat în total două ore şi 40 de minute.

În semifinale, tot sâmbătă, Begu evoluează contra Simonei Halep, locul 2 mondial.

Halep conduce cu 6-0 la întâlnirile directe cu Begu.

Premiul pentru accederea în semifinale la Praga este de 8.035 de dolari şi 110 puncte WTA.

FOTO Cum a fost surprins Dani Alves la trei zile după ce a ieșit din închisoare

Jucătoarea română de tenis Simona Halep, numărul doi mondial, a obţinut o victorie dificilă, cu 6-1, 1-6, 7-6 (7-3), marţi, în prima rundă a turneului WTA de la Praga, dotat cu premii totale de 202.250 dolari, la aproape şase luni de la ultimul său meci.

Primul turneu la care va participa Simona Halep după pandemie.

Simona Halep va participa la turneul de la Palermo, care va avea loc în perioada 3-9 august, au anunţat, sâmbătă, organizatorii.

Simona Halep și-a uitat ceasul de 80.000 de euro pe masă, într-un restaurant. Ce a urmat

Simona Halep a fost la un pas să rămână fără ceasul de 80.000 de euro primit de la unul dintre sponsorii săi, după ce l-a uitat într-un restaurant din Capitală, potrivit cancan.ro.

Cât câștigă un muncitor străin în România. „Țara asta este bună, dar unii oameni îmi adresează cuvinte urâte”

În timp ce cererea pentru muncitorii străini este tot mai mare, în România nu ajung suficienți. Agențiile de recrutare spun că unii străini ocolesc țara noastră și aleg Ungaria sau Croația.

Autoritățile ruse susțin că au găsit în sângele teroriștilor o substanţă psihotropă care schimbă percepţia realităţii

Cei patru principali suspecţi arestaţi după atacul terorist de la sala de concerte Crocus City Hall de lângă Moscova s-ar fi aflat sub influenţa drogurilor în momentul în care au executat împuşcăturile în masă - susțin autoritățile ruse.

Pedeapsa primită de paramedicul SMURD care a agresat sexual o pacientă, în ambulanță, în drum spre Spitalul Elias

Un paramedic SMURD, acuzat că a agresat sexual o pacientă pe care trebuia să o transporte în siguranță, la spital, a fost condamnat la 5 ani și 5 luni de închisoare.