Romania-Danemarca 0-0, in preliminariile Campionatului Mondial 2018. Toate reactiile dupa meci

Ultimul update: Miercuri 29 Martie 2017 07:18
Data publicarii: Duminica 26 Martie 2017 17:59
Cristoph Daum

Reprezentativa Romaniei a incheiat la egalitate, scor 0-0, meciul sustinut, duminica, pe Cluj Arena, in compania nationalei Danemarcei, in preliminariile Cupei Mondiale 2018.

Romania: Tatarusanu - Benzar, Sapunaru, Chiriches, Tosca, Latovlevici (Rotariu '76) - Pintilii, R. Marin - Stanciu - Chipciu (Ivan '86), Keseru (Alibec '63). Selectioner: Christoph Daum.

Danemarca: Schmeichel - Kjaer (M. Jorgensen '46), Vestergaard, A. Christensen - Ankersen, Kvist, Schone (Braithwaite '70), Delaney, Durmisi - Eriksen, Cornelius. Selectioner: Age Hareide.

Cartonase galbene: Pintilii '90+1 / Cornelius '45, Ankersen '60.

ARMENIA - ROMANIA 0-5. Cinci marcatori diferiti, dupa ce armenii au jucat in 10 inca din minutul 3. Prima victorie in Grupa E

Arbitri: Martin Atkinson (central), Stephen Child, Stuart Burt (asistenti) - Anthony Taylor (rezerva) - toti Anglia.

La partida de pe Cluj Arena au asistat 26.895 de spectatori, dintre care 300 de fani danezi.

Cristoph Daum Seymour Hersh, jurnalist castigator al premiului Pulitzer

Sursa: News.ro

Steaua - Osmanlispor 2-1. Ros-albastrii au revenit senzational si raman in carti pentru primavara europeana

Romania - Muntenegru 1-1. Nicusor Stanciu a ratat incredibil un penalty la ultima faza a meciului

Christoph Daum este noul selectioner al Romaniei. Cele trei lucruri pe care le vrea de la jucatorii nationalei

Horia Tecau si Jean-Julien Rojer

Tecău şi Rojer au ratat calificarea în optimile probei masculine de dublu la Australian Open

Maria Sharapova a fost eliminată de Angelique Kerber la Australian Open

Presa internațională, impresionată de meciul făcut de Halep la Australian Open

Naomi Osaka, adversara Simonei Halep în optimi la AusOpen. Românca a avut meciuri dificile cu ea

Primul lucru pe care l-a făcut Simona după cel mai lung meci al carierei sale

Site-ul AusOpen: "Aproape moartă", Halep supravieţuieşte meciului împotriva lui Lauren Davis

Sorana Cirstea

Sorana Cîrstea, calificată în optimile probei feminine de dublu la Australian Open

Lauren Davis: Am lăsat tot ce am avut pe teren şi am făcut tot ce puteam

Simona, după meciul record de la Australian Open: ”Este imposibil să mă recuperez, dar voi lupta”