Primul lucru pe care l-a făcut Simona după cel mai lung meci al carierei sale

simona halep

Primul lucru pe care Simona Halep l-a făcut după meciul de 3 ore și 45 de minute de la Australian Open a fost să mănânce.

Antrenorul Darren Cahill a postat o imagine cu eleva lui, care a mâncat cu poftă.

Simona a fost întrebată la ce vrea să se gândescă după victoria din cel mai lung meci al carierei, iar liderul WTA a răspuns că se gândeşte la ciocolată şi la somn.

"Să dorm şi nişte ciocolată, de fapt o să beau ciocolată caldă după", a spus românca, la conferinţa de presă.

Deşi la interviul de pe teren ea a declarat că nu şi-a simţit glezna, Halep a recunoscut că a avut dureri tot timpul meciului cu Davis: ”Am simţit durere tot meciul, dar nu am renunţat. Cu siguranţă, sunt mai puternică acum din punct de vedere psihic şi pot să rezist la orice fel de moment din meci. Asta mă face foarte fericită şi cred că marele câştig este că mă pot descurca."

Simona, după meciul record de la Australian Open: ”Este imposibil să mă recuperez, dar voi lupta”
Prețul eliberării Alinei Apostol din „gulagul” chinezesc. Fost deținut al regimului de la Beijing: „Cu chinezii trebuie să negociezi direct!”. Răspunsul Ministerului Justiției din România

Ca durată, cu trei ore şi 45 de minute jucate, partida de sâmbătă este a patra din istoria Australian Open.

Ce mesaj a transmis fotbalistul eliminat de Istvan Kovacs în Barcelona - PSG

Americanca Lauren Davis a declarat, după întâlnirea maraton cu Simona Halep, de la AusOpen, că a făcut tot ce a putut pentru a câştiga şi că are multe de învăţat din această întâlnire.

Simona Halep a declarat, sâmbătă, că este "aproape moartă" după ce a jucat şi câştigat meciul de trei ore şi 45 de minute disputat cu americanca Lauren Davis, la Melbourne.

Simona Halep s-a calificat dramatic în optimi, la Australian Open. Victorie după aproape 4 ore de meci

Simona Halep, locul 1 WTA, s-a calificat în optimile de la Australian Open, după ce a trecut de americanca Lauren Davis, locul 76 WTA, cu scorul 4-6, 6-4, 15-13, după un meci de 3 ore și 45 de minute.

Politico:
Politico: "Ucraina se îndreaptă spre înfrângere". Marile atuuri pe care Putin le are în lupta pentru victorie

Întrebați un soldat ucrainean dacă mai crede că Occidentul va sta alături de Kiev "atât timp cât va fi nevoie".

Gafă rușinoasă a lui Marcel Ciolacu în Qatar. Premierul a încurcat „lecția” cu „erecția”. VIDEO

Marcel Ciolacu a făcut o gafă jenantă în timpul unor declarații de presă susținute în Qatar. Deși avea discursul scris, premierul s-a încurcat și în loc de „lecție” a pronunțat... „erecție”.

Explozie puternică într-un bloc din Craiova. Fațada s-a prăbușit. A fost activat Planul Roșu. O femeie a murit | FOTO

O explozie de proporții a avut loc, miercuri, în municipiul Craiova. Deflagrația a fost atât de puternică încât fațada blocului s-a prăbușit.