Monica Niculescu, invinsa in finala de dublu feminin de la Wimbledon in 54 de minute: 0-6; 0-6

Monica Niculescu

Perechea Monica Niculescu - Hao Ching Chan a pierdut finala de dublu feminin de la Wimbledon, in fata cuplului Ekaterina Makarova - Elena Vesnina.

Meciul a fost unul fara istoric. Primul set a fost pierdut in jumatate de ora, in timp ce cel de-al doilea, in timp si mai rapid: 24 de minute.

Astfel, Ekaterina Makarova si Elena Vesnina devin noile campioane de la Wimbledon, in timp ce Monica Niculescu ramane cu cea mai buna performanta din cariera de dublu pana acum.

Desfasurarea meciului live update:

UPDATE 00:24 Scor neverosimil in finala probei de dublu feminin. Monica Niculescu a fost invinsa cu 6-0 6-0, dupa o partida care a durat 54 de minute.

De ce „urăște” Donald Trump Ucraina. În 2019 i-a spui lui Zelenski: „Ucraina știe multe despre asta”

UPDATE 00:00 Perechea formata din Monica Niculescu si Hao-Ching Chan a pierdut primul set in mai putin de jumatate de ora, scor 0-6, in fata perechii formate din Ekaterina Makarova si Elena Vesnina.

UPDATE 23:30 A inceput meciul Monicai Niculescu.

UPDATE 23:10 S-a terminat finala de dublu masculina. Lukasz Kubot si Marcelo Melo i-au invins pe Oliver Marach si Mate Pavic, scor 5-7; 7-5; 7-6; 3-6; 13-11.

Meciul Monicai Niculescu este programat acum dupa ora 23:30.

UPDATE 22:30 Meci dramatic in finala de dublu masculina. In setul decisiv este 9-9, astfel ca finala de la feminin va mai intarzia.

UPDATE 21:15 Finala de la masculin a ajuns in setul 5, astfel ca meciul Monicai va incepe cel mai devreme la ora 22:15.

UPDATE 20:00 Meciul Monicai Niculescu va incepe dupa ora 21:30, din cauza faptului ca finala de la dublu masculin va avea cel putin patru seturi.

"Am un sentiment special stiind ne-am calificat in aceasta finala de Grand Slam, deoarece cred este visul oricarui jucator de tenis sa aiba sansa de a juca o finala la un turneu de o asemenea anvergura. Sunt foarte fericita ca am reusit sa ma calific in finala pentru prima data, chiar aici, la Wimbledon, in Templul Tenisului", a declarat Niculescu, conform clubului CSM Bucuresti.

Este cea mai buna performata pentru Monica Niculescu la un turneu de Mare Slem, dupa ce a jucat la simplu in sferturile de finala de la Roland Garros in 2010 si la Australian Open in 2012. Niculescu devine astfel, la 29 de ani, doar a doua romanca ajunsa intr-o finala de turneu de Mare slem la dublu feminin, dupa Virginia Ruzici (titlu la Roland Garros si finala la Wimbledon in 1978, cu Mima Jausovic).

O tânără gimnastă murit la doar 17 ani. "A luat-o de lângă noi în doar 24 de ore"

Perechea Monica Niculescu/Hao-Ching Chan (Romania/Taiwan), cap de serie numarul 9, s-a calificat in finala de dublu a turneului de la Wimbledon, al treilea Grand Slam al anului.

Perechea Monica Niculescu/Hao-Ching Chan (Romania/Taiwan), cap de serie numarul 9, s-a calificat, miercuri, in semifinalele probei de dublu feminin din cadrul turneului de la Wimbledon.

Halep-Konta, in
Halep-Konta, in "sferturi" la Wimbledon 7-6 (2), 6-7 (5), 4-6. Simona a ratat sansa de a deveni noul numar 1 mondial

Simona Halep, locul 2 WTA si cap de serie numarul 2, a pierdut meciul din sferturi cu favorita gazdelor, Johanna Konta, scor 7-6 (2), 6-7 (5), 4-6, meciul de pe Terenul Central din "sferturile" de finala ale turneului de la Wimbledon.

HALEP - AZARENKA 7-6 (3), 6-2, in optimile de finala la Wimbledon. Cu cine joaca Simona pentru a deveni numarul 1 mondial

Simona Halep, locul 2 WTA si cap de serie numarul 2, a castigat meciul cu Victoria Azarenka, fost lider WTA, scor 7-6 (3), 6-2, in optimile de finala ale turneului de la Wimbledon. Daca invinge in urmatorul meci, SImona devine numarul 1 mondial.

Israelul a atacat Iranul. Presa iraniană anunță că „nu au fost raportate daune sau explozii la scară largă”

Israelul a lansat joi noapte un atac asupra Iranului, după acțiunea din weekend asupra teritoriului său. Explozii puternice s-au auzit în centrul țării, în orașul Isfahan, în apropierea unei baze militare.

Nicolae Ciucă, despre introducerea serviciului militar obligatoriu: Nu avem pregătită infrastructura necesară

Nicolae Ciucă, a declarat, joi, că România nu are pregătită infrastructura necesară pentru introducerea serviciului militar obligatoriu în următorii doi ani, el menţionând şi că "s-au dus vremurile" în care oamenii să fie aduşi cu arcanul la armată.

Cristian Pîrvulescu: A fost un atac ”farmaceutic”al Israelului, Iranul se va preface că nu a existat nimic

Israelul a lansat vineri dimineață un atac asupra Iranului, după atacurile iraniene asupra teritoriului său de la sfârşitul săptămânii trecute.