Portugalia-Austria 0-0. Ronaldo a ratat un penalty si a avut un gol anulat. Portugalia are doar doua puncte in grupa. VIDEO

Ronaldo

LIVE BLOG UEFA EURO 2016 ZIUA 9. Portugalia a terminat la egalitate, scor 0-0, sambata seara, meciul disputat impotriva Austriei.

CELELALTE MECIURI ALE ZILEI LA UEFA EURO 2016:
► Belgia-Irlanda 3-0
► Islanda-Ungaria 1-1
VEZI AICI DESFASURAREA LIVETEXT A CELOR DOUA MECIURI

Austriecii au avut o singura ocazie tot meciul, prin Harnik, in minutul 3, care a trimis cu capul pe langa poarta din 4 metri. Apoi, portughezii au dominat in totalitate partida.

Nani a trimis in bara dupa un corner, iar in repriza a doua Ronaldo l-a imitat, dupa un penalty scos tot de el. Portugalia ramane cu 2 puncte si are nevoie de victorie in ultima etapa, pentru a nu fi eliminata de la UEFA EURO 2016.

VEZI AICI REZUMATUL VIDEO AL MECIULUI PORTUGALIA - AUSTRIA

De ce „urăște” Donald Trump Ucraina. În 2019 i-a spui lui Zelenski: „Ucraina știe multe despre asta”

Clasamentul grupei:

Portugalia - Austria, livetext:

MINUTUL 90+3: FINAL DE MECI, 0-0. Pentru a doua oara la UEFA EURO 2016, Portugalia rateaza numeroase ocazii si nu reuseste sa invinga.

MINUTUL 84: Ronaldo marcheaza cu capul, dar de la margine se arata offside. O decizie cat se poate de corecta. VEZI AICI VIDEO GOLUL ANULAT.

MINUTUL 79: Ratare incredibila! Ronaldo trimite in bara! VEZI AICI VIDEO PENALTYUL RATAT DE RONALDO.

MINUTUL 78: Penalty pentru Portugalia! Ronaldo este tinut clar in careu de Hinteregger, care a primit si cartonas galben.

MINUTUL 65: Ronaldo suteaza peste poarta din lovitura libera, de la 25 de metri. VEZI AICI VIDEO SUTUL TRIMIS DE RONALDO.

MINUTUL 56: O noua ocazie pentru Ronaldo, din cornerul rezultat! Almer a aparat lovitura de cap a portughezului. VEZI AICI VIDEO CU CELE DOUA RATARI ALE LUI RONALDO.

MINUTUL 55: Ronaldo trimite un sut bomba, cu stangul, de la 25 de metri. Portarul Almer respinge greu in corner.

MINUTUL 45: Pauza. Niciun minut de prelungire.

MINUTUL 43: Alaba executa excelent lovitura libera, dar Vieirinha respinge din apropierea liniei portii. Harnik aparuse sa finalizeze. VEZI AICI VIDEO OCAZIA AUSTRIECILOR.

MINUTUL 42: Pepe il faulteaza pe Alaba la marginea careului, langa linia de aut, si primeste si cartonasul galben.

MINUTUL 37: Ronaldo suteaza foarte slab din careu, in bratele lui Almer. VEZI AICI VIDEO RATAREA LUI RONALDO.

MINUTUL 31: Quaresma primeste primul cartonas galben al meciului, pentru proteste.

MINUTUL 26: Nani trimite in BARA cu capul, din corner. VEZI AICI VIDEO BARA LUI NANI.

MINUTUL 22: Faza superba de atac a portughezilor. Guerreiro ajunge in careu, pe partea stanga, si centreaza in 8 metri pentru Ronaldo, care trimite pe langa poarta din pozitie excelenta. VEZI AICI VIDEO CU RATAREA LUI RONALDO.

MINUTUL 18: Faza amuzanta in careul austriecilor. Hinteregger trimite o pasa din 6 metri pentru propriul portar, iar Almer degajeaza apoi fix in fundasul sau. Mingea iese in corner.

MINUTUL 15: Prima ocazie mare a Portugaliei! Nani scapa singur cu portarul, lateral stanga, si suteaza la coltul lung, insa portarul Almer se opune. VEZI AICI VIDEO CU OCAZIA LUI NANI.

MINUTUL 6: O centrare deviata ajunge cu noroc la Nani, iar portughezul trimite peste poarta, din 7 metri. VEZI AICI VIDEO CU OCAZIA LUI NANI.

MINUTUL 3: Ocazie uriasa Austria! Harnik trimite cu capul din patru metri mult pe langa poarta. VEZI AICI VIDEO CU OCAZIA LUI HARNIK.

MINUTUL 2: Pepe trimite o pasa spre portar, mult prea incet, dar Rui Patricio degajeaza in ultima clipa.

Echipele de start:

NEWS ALERT Veste uriașă pentru Simona Halep!

LIVE BLOG UEFA EURO 2016 ZIUA 9. Belgia a spulberat Irlanda, scor 3-0, in timp ce Ungaria a obtinut un egal in ultimele minute, in fata Islandei.

LIVE BLOG Romania-Albania, duminica, 22:00 la ProTV. Albanezii anunta ca vor face

LIVE BLOG UEFA EURO 2016 ZIUA 9| Ca sa ajunga in optimi, Romania trebuie sa invinga Albania, duminica de la 22:00, live la PRO TV.

SPANIA - TURCIA 3-0. Spania e in optimi dupa o victorie spectaculoasa. REZUMAT VIDEO

LIVE BLOG UEFA EURO 2016 ZIUA 8. Spania s-a calificat in optimi, dupa ce a invins Turcia, scor 3-0.

Întâlnire de taină la Damasc. Presa din Siria: Șeful Serviciului Secret din România, față în față cu Bashar al-Assad

Un diplomat european a dezvăluit, miercuri, pentru Syria TV, că Serviciului Secret din România a vizitat Siria și s-a întâlnit cu președintele Bashar al-Assad și cu directorul serviciilor de informații siriene, Hossam Luke.

Tehnologia care poate apăra România în cazul unui atac cu rachete balistice. A fost testată cu succes de Israel și SUA

Israelul și Statele Unite au folosit pentru prima oară într-o situație reală interceptoarele de rachete balistice împotriva proiectilelor lansate de Iran.

România, mamă vitregă pentru elevi. „Masa caldă” e, de fapt, rece în peste 60% din cazuri. Nu toți copiii o primesc

"Masa caldă" în școli este în peste 60% din cazuri un sendviș sau un pachet cu hrană rece. Programul național funcționează doar într-o treime dintre școlile alese de Ministerul Educației, care dă vina pe incompetența autorităților locale.