SUEDIA - BELGIA 0-1: REZUMAT VIDEO. Zlatan, ultimul meci la nationala. Ce meciuri se joaca in OPTIMI

belgia - agerpres

Belgia a invins Suedia, scor 1-0, si s-a calificat in optimile Euro, unde va intalni Ungaria; suedezii au fost eliminati. In celalalt meci, Irlanda a invins Italia, scor 1-0, si s-a calificat in optimile Campionatului European; Turcia a fost eliminata.

Suedia a fost eliminata de la UEFA EURO 2016, acesta fiind ultimul meci pentru Zlatan Ibrahimovici la nationala.

SUEDIA - BELGIA 0-1. REZUMAT VIDEO

Optimile de finala - program

Sambata
16:00 Elvetia - Polonia, la Saint Etienne
19:00 Tara Galilor - Irlanda de Nord, la Paris
22:00 Croatia - Portugalia, la Lens LIVE LA PROTV

„Păpușa de fier a lui Putin” explică propaganda Kremlinului: „Nu contează ce se întâmplă cu adevărat”

: Sutul lui Kevin De Bruyne nu nimereste poarta

Minutul 83: GOOOL Belgia Radja Nainggolan deschide scorul cu un sut superb de la distanta. Vezi aici golul!

Minutul 82: Ocazie pentru Suedia. De Bruyne scoate de pe linie

Minutul 77: Lukaku suteaza din intoarcere, insa peste poarta

Minutul 75: Zlatan suteaza din lovitura libera, Curtois scoate in lateral

Minutul 74: Romelu Lukaku e semnalizat in ofsaid de catre Felix Brych

Minutul 73: Ocazia imensa pentru Belgia. Romelu Lukaku trage, dar lobul sau trece peste poarta!

Minutul 65: Kevin De Bruyne isi incearca sutul. Mingea prinde cadrul portii, dar tabela ramane neschimbata

Minutul 51: Lovitura de cap a lui Zlatan Ibrahimovic nu prinde cadrul portii

Minutul 46: A doua repriza a meciului a inceput

Minutul 45: - finalul primei reprize -

Minutul 43: De Bruyne suteaza periculos din lateral. Thomas Meunier trimite cu capul, dar balonul trece pe langa poarta. Vezi aici faza video!

Minutul 26: Zlatan Ibrahimovic trage, dar sutul nu prinde spatiul portii. Vezi aici faza video!

Minutul 25: Kevin De Bruyne trage de la distanta, tabela ramane nemodificata

Minutul 6: Romelu Lukaku trage pe poarta dar nu reuseste sa inscrie pentru Belgia.

Minutul 5: Ocazie pentru Suedia. Sut bun al lui Marcus Berg, dar fara rezultat. Vezi aici faza video!

Minutul 1: A inceput partida.Belgienii au avut lovitura de start

Echipele de start

Suedia : Isaksson - Lindelof, Johansson, Granqvist, Olsson - S. Larsson, Ekdal, Kallstrom, Forsberg - Berg, Ibrahimovic
Antrenor: Erik Hamren

Belgia: Courtois - Alderweireld, Meunier, Vermaelen, Vertonghen - Nainggolan, Witsel - Carrasco, De Bruyne, Hazard - R. Lukaku
Antrenor: Marc Wilmots

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Minutul 90+3 Final de meci!

Minutul 85: Goool Irlanda! Brady a deschis scorul dupa o greseala a lui Sirigu

Minutul 77: Ocazie mare pentru Italia! Lorenzo Insigne loveste bara

Minutul 53: Ocazie pentru Italia. Zaza a trimis din voleu, cu piciorul stang, putin peste poarta.

Minutul 47: A doua repriza a meciului a inceput

Minutul 45+1 - finalul primei reprize -

Minutul 43: Ciro Immobile suteaza, dar nu nimereste poarta

Minutul 32: Cap Shane Duffy, insa balonul nu nimereste poarta

Minutul 21: Ocazie pentru Irlanda. Murphy a trimis cu capul, dar Sirigu a avut un reflex superb si a respins de sub bara.

Minutul 13: Ocazie pentru Irlanda. Hendrick a sutat de la marginea careului, dar mingea a trecut la mica distanta de vinclul portii

Minutul 1: A inceput meciul. Lovitura de start a apartinut italienilor.

Italia: Sirigu - Barzagli, Bonucci, Ogbonna - Bernardeschi, Sturaro, T. Motta, Florenzi, De Sciglio - Zaza, Immobile
Antrenor: Antonio Conte

Irlanda: Randolph - Coleman, Duffy, Keogh, Ward - Hendrick, McClean, McCarthy, Brady - Murphy, Long
Antrenor: Martin O'Neill

Luptător MMA, suspendat pe viață și bătut de fani, după ce a atacat o fată de ring | VIDEO

LIVE BLOG UEFA EURO 2016 ZIUA 13| Rezultate: Islanda-Austria 2-1, Ungaria-Portugalia 3-3, Italia-Irlanda 0-1, Suedia-Belgia 0-1.

LIVE BLOG UEFA EURO 2016 ZIUA 12| Programul din 21 iunie: Ucraina-Polonia 0-1, Irlanda de Nord-Germania 0-1, Cehia-Turcia 0-2, Croatia-Spania 2-1.

CROATIA - SPANIA 2-1. Surpriza de proportii la UEFA EURO 2016, spaniolii trimisi sa joace cu Italia in optimi. REZUMAT VIDEO

LIVE BLOG ZIUA 12|  Surpriza de proportii intr-una dintre cele mai frumoase partide de la UEFA EURO 2016. Croatia a invins Spania cu 2-1 iar campioana europeana va intalni pe Italia in optimi.

Klaus Iohannis cumpără arme din Coreea de Sud. Un contract de 725,7 milioane de dolari ar fi fost încheiat la Seul

Liderii sud-coreean şi român s-au angajat să stimuleze cooperarea în industria de apărare, în timp ce Seulul încearcă să se impună ca al patrulea exportator de armament din lume.

Prima reacție a lui Iohannis, după retragerea candidaturii lui Cătălin Cîrstoiu: „Nu este un mare succes al coaliţiei”

Preşedintele Klaus Iohannis a declarat, marţi, în Coreea de Sud, că decizia de a retrage candidatura lui Cătălin Cîrstoiu şi a veni cu caniddaţi separaţi la Primăria Capitalei nu este, în mod cert, un mare succes al coaliţiei.

Ploi în majoritatea regiunilor ţării, până miercuri dimineaţă. Zonele care se află sub Cod galben | HARTĂ

Meteorologii anunţă ploi în majoritatea regiunilor ţării, până miercuri dimineaţă, dar şi precipitaţii mixte la munte.