Catalina Ponor a luat medaliile de aur la barna si la sol, la Cupa Mondiala de la Baku

Ultimul update: Miercuri 22 Martie 2017 07:03
Data publicarii: Duminica 19 Martie 2017 13:43
Catalina Ponor

Gimnasta Catalina Ponor a castigat, duminica, medaliile de aur la barna si la sol la Cupa Mondiala de la Baku, ea fiind singura reprezentanta a Romaniei in finalele competitiei.

La sol, Catalina Ponor a fost notata cu 13,433 (13,233 in calificari), iar la barna a primit nota 13,833 (14,233 in calificari), cucerind medaliile de aur la ambele aparate.

Anamaria Ocolisan a ratat finalele, la fel si cei cinci gimnasti tricolori prezenti la Baku - Cristian Bataga, Vlad Cotuna, Adelin Kotrong, Laurentiu Nistor si Andrei Ursache.

La Cupa Mondiala de la Baku se afla in competitie 120 de gimnasti (85 de baieti si 35 de fete) din 21 de tari.

Etapa de Cupa Mondiala de la Baku reprezinta un test important inaintea Campionatelor Europene de la Cluj-Napoca, programate in perioada 19-23 aprilie.

Primele declaratii ale Larisei Iordache despre mesajul trimis Simonei Biles si relatia cu Catalina Ponor

inquam

Catalina Ponor Seymour Hersh, jurnalist castigator al premiului Pulitzer

Sursa: News.ro

Catalina Ponor, pe listele PSD Constanta la alegerile parlamentare din acest an. Prima explicatie a gimnastei

Steaua, FCSB, Gnohere

Hapoel Beer Sheva - Steaua 1-2. Dublă Gnohere, iar Steaua are 9 puncte din 9 posibile

O fostă gimnastă olimpică spune că a fost violată la 15 ani de un coleg, campion. ”Tu eşti monstrul”

Simona Halep va primi un automobil Porsche 911 GTS Cabriolet. VIDEO

Roger Federer l-a învins pe Rafael Nadal şi a câştigat turneul de la Shanghai

Irina Begu a câştigat turneul de la Tianjin la dublu. Premiul cu care vine acasă

Halep: Darren s-a bucurat foarte mult că am ajuns nr. 1, a spus că este cel mai frumos moment al lui

Luis Felipe Alvim

A mers cu prietena să vadă o gală MMA şi a câştigat campionatul. A cerut-o apoi de nevastă

Mircea Cărtărescu, despre Simona Halep: "Nu e o zeiţă"

Simona Halep, nominalizată de WTA la titlul de jucătoarea anului. Mesajul Soranei Cîrstea

Preşedintele WTA: Simona Halep este o sportivă exemplară şi merită să fie pe primul loc

Halep: Poate cel mai important mesaj pe care l-am primit a fost de la Serena Williams

Danemarca - România 1-1. Deac a egalat în minutul 89, deși România era în 10 oameni