BOXESBANNER_HTML##
Ads by INTERNET PROTV

De Valentine’s Day clujenii isi doresc zile libere si romantism

acum 3 luni 12 zile
60550759
Embed:

Pregătirile pentru Ziua îndrăgostiţilor sunt pe ultima sută de metri, iar în magazine tinerii aleargă după cadoul perfect. Bugetul mediu în acest an este 100 de lei, adică suficient pentru un cadou simbolic, spun îndrăgostiţii.

Ads by INTERNET PROTV

Majoritatea îndrăgostiților spun că își dores cadouri simbolice, dar asta nu îi împiedică să caute ore în șir „simbolul” potrivit. Un îndrăgostit în căutare de cadouri pentru prietena lui răsulfă ușurat. „Tocmai i-am cumpărat un ceas și o floare, am cheltuit cam un o sută de lei”, spune acesta. Un alt clujean povestește că nu îşi doreşte altceva decât să aibă o zi liberă cu prietena, pe care să o petreacă împreună. Aşteptările nu sunt mari. „Să o am alături îmi trebuie, că imediat pleacă de lângă mine. În rest, nu-mi trebuie nimic de Valentine’s Day”, mărturiseşte îndrăgostitul.

Felte sunt mai visătoare în perioada asta şi speră la gesturi romantice din partea iubiţilor. „De Valentine’s Day aș prefera să am parte de dragoste și respect și aceste lucruri să se desfășoare pe întreg anul, nu doar în ziua respectivă. Mai degrabă aș vrea o floare sau ceva simbolic”, susține aceasta.

Cu alte cuvinte, clujenii au ajuns la concluzia că sărbătoarea Sfântului Valentin înseamnă în primul rând o zi alături cu persoana iubită. Cadourile sunt lăsate pe locul doi în vreme de criză, iar clujenii se îndreaptă spre gesturi romantice şi inimioare de pluş.

Sursa: Pro TV
Citeste mai multe despre: Ardeal, Cluj, flori, ziua indragostitilor, cadouri, bani,

Comentarii(1)

Comentariile venite din partea voastra cu privire la evenimentele prezentate pe website-ul nostru sunt apreciate de autorii materialelor si de ceilalti utilizatori, daca sunt exprimate intr-un limbaj decent. Ne rezervam dreptul sa nu publicam sau sa inlaturam de pe www.stirileprotv.ro acele mesaje/ comentarii/ opinii care aduc injurii celorlalti vizitatori sau incurajeaza ura de rasa, religie si sex.
Nume:
Mesaj:
60578211
© 2011 Stirileprotv.ro. Toate drepturile rezervate. Termeni si conditii